مشاوره های تخصصی شغلی

مشاوره شغلی چیست؟

مشاوره شغلی که به آن مشاوره حرفه ایی یا راهنمای شغلی نیز گفته می شود، از شاخه های مشاوره می باشد، که به اشخاص در مواجهه شدن با مسئله های شغلی کمک می کند و همه ی مسائل مرتبط به منابع انسانی را در بر خواهد گرفت. مهم ترین وظیفه ی مشاوران شغلی، ارائه دادن مشاوره حرفه ایی به مراجعه کنند گان با استفاده از تکنیک های مشاوره ای و کمک به آن ها در تصمیم گیری های پیچیده کاری و پشتیبانی در رویاروی با شرایط دشوار شغلی خواهد بود. هدف مهم مشاوران متخصص به صورت کلی بر موضوعاتی مثل جستجوی کار متناسب، تغییر شغل، توسعه شغلی و سایر چالش های مربوط به کار هست.

برای اینکه بهتر و سریعتر بتوانید از استعداد خود باخبر شوید و از علاقه خود اطلاع داشته باشید به شما پیشنهاد میکنیم تست ها را حتما انجام دهید

چرا مشاوره شغلی؟

تنوع مشاغل بسیار بیشتر از سال های گذشته است. گذشتگان ما این همه گزینه برای انتخاب کار نداشتند، از میان این همه گزینه گوناگون، کدام یک متناسب با حال من میباشد؟ کدام شغل می تواند رضایت شغلی را برای من فراهم کند؟

از سویی دیگر هدف ما از شغل نیز بسیار بیشتر از گذشته می باشد. اکنون انتظار میرود که شغل ما عالوه بر این که درآمد خوبی برای ما داشته باشد، در راستای علاقه و استعداد های ما نیز باشد. حرف زدن از مسائلی هایی مثل استعداد یابی و علاقه سنجی شاید دویست سال پیش خنده دار به نظر می آمد، اما امروزه اوضاع بسیار تغییر کرده است.

در راستای رسیدن به شغل خوب و مناسب، ما چندین بار دچار سرگردانی خواهیم شد. نمیدانیم چه هدفی از شغل داریم و کدام شغل، همان شغل رویایی و مورد عالقه ی ماست؟ در بین این سردرگمی و پیچیدگی، مشاور شغلی بهترین راهنمای ما در رسیدن به شغل مناسب خواهد بود. برخی مواقع یک مشورت شغلی خوب، ممکن است منجر به تصمیم گیری بسیار بهتری گردد و همچنین سبب صرفه جویی در وقت و سایر منابع گردد و همچنین زندگی را برای ما دلپذیرتر کند.

برای چه کاری می توانم مشاوره شغلی ببینم؟

مشاوره شغلی می تواند یک گزینه عالی برای بررسی هرگونه سوالات یا نگرانی در مورد مسیر شغلی شما ، حرکت احتمالی شغلی مورد نظر شما و/یا چالش هایی باشد که در محل کار با آن روبرو هستید.

در اینجا چند موضوع است که می توانید در مشاوره شغلی مورد بحث قرار دهید :

  • مهارت ها یا استعدادهای خاص شما
  • مهارت ها یا استعدادهای خاص شما
  • درآمد بالقوه مشاغل مختلف
  • محیط کار روزانه (در خارج از خانه در مقابل داخل خانه ؛ از راه دور در مقابل دفتر ، تیم کوچک در مقابل تیم بزرگ)
  • فرصت های تغییر یا پیشرفت در یک حرفه خاص
  • مهارتها و تحصیلات لازم برای شغل مورد نظر

در سامانه کارآمد ، این ویژگی برای دانشجویان مهیا شده است که مشاوره های تخصصی شغلی را با مشاوران مراکز هدایت شغلی دانشگاه‌ها به صورت آنلاین و یا حضوری انجام دهند.

جهت دریافت مشاوره تخصصی شغلی می‌توانید از طریق صفحه مرکز هدایت شغلی دانشگاه محل تحصیل خود وارد سامانه شده و رزرو تایم مشاوره را انجام دهید: